Cewka zapłonowa
Montaż samochodowej tapicerki
Samochodowa tapicerka może stanowić ozdobę każdego pojazdu. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że tapicerka produkowana jest z różnych materiałów i trzeba na nią bardzo uważać, żeby nie ulegała żadnym zanieczyszczeniom. Jej czyszczenie może bowiem należeć do trudnych i niewygodnych czynności. Dlatego samochodowa tapicerka bardzo często czyszczona jest w myjniach samochodowych przy wykorzystaniu odpowiednich środków myjących. W przeciwnym razie może być bardzo trudno wyczyścić samochodową tapicerkę. Jeżeli nie uda się jej doczyścić, to może zajść potrzeba wymiany takiej tapicerki. W dokonaniu wyboru nowej tapicerki może pomóc pracownik warsztatu samochodowego.
On także zajmie się montażem nowej tapicerki.
Tanie części samochodowe kupowane w sklepach motoryzacyjnych

Robienie szybkich zakupów motoryzacyjnych jest bardzo częste wśród właścicieli samochodów.
Trzeba bowiem pamiętać o tym, że bardzo często są oni osobami zapracowanymi i nie mogącymi pozwolić sobie na dłuższe pobyty w sklepie w czasie postojów. Z myślą o takich osobach prowadzone są takie sklepy motoryzacyjne, w których można kupić praktycznie wszystkie samochodowe akcesoria.
Niewielkie zakupy motoryzacyjne mogą zostać przeprowadzone bardzo szybko, a podczas ich robienia można zaopatrzyć się w przeróżne drobnostki samochodowe.
Poza tym w sklepach motoryzacyjnych można kupować tanie części samochodowe.
Takie części samochodowe będą mogły być wykorzystywane podczas przeprowadzania samodzielnych napraw samochodów.
Bieżnik jest to część opony
Budowa opony
Budowa opony: 1.
opasanie, 2.
osnowa, 3. drut, 4. obręcz, 5.
bieżnik, 6.
opona, 7. stopka.
Elementy typowej opony samochodowej10:
Bieżnik
Bieżnik jest to część opony, która wchodzi w kontakt z nawierzchnią i odpowiada za jej przyczepność do nawierzchni.
W zależności od przeznaczenia opony, bieżnik może mieć różny kształt (tzw.
rzeźba bieżnika), głębokość i twardość.
Osnowa
Osnowa składa się z wielu warstw kordu, ułożonych pod różnymi kątami w zależności od rodzaju konstrukcji opony. Kord może być wykonany z poliamidu, poliestru, stali, wiskozy i włókna szklanego.
Opasanie
Jest to warstwa (lub częściej warstwy) kordu ułożona obwodowo, wykonana z możliwie jak najbardziej nierozciągliwego materiału. Jej zadaniem jest usztywnienie czoła opony i zapobiegnięcie jego deformacjom pod wpływem działających sił.
Stopka
Stopka (inaczej kołnierz) to część opony stykająca się z obręczą (inaczej zwaną też felgą).
Biegnące obwodowo druty wzmacniające utrzymują oponę na feldze, natomiast odpowiednie ukształtowanie stopki zapewnia równe przyleganie opony do obręczy, a w oponach bezdętkowych także uszczelnienie. W niektórych konstrukcjach opon wzmocnienie to wykonuje się z kewlaru.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Opona_pneumatyczna.