Dlaczego warto odpowiednio zadbać o czystość psa?

wakacje z psemNajwiększy problem z odpowiednim zadbaniem o czystość psa mają zwykle osoby, które mieszkają ze swoim pupilem w mieszkaniu.
W takiej sytuacji jedynym sposobem na zadbanie o higienę psa, który przecież korzysta z takiego samego wyposażenia domu jak pozostali mieszkańcy, jest wykąpanie go w tej samej wannie, z której korzystają domownicy.
W przypadku dużych zwierząt może to okazać się dość skomplikowane ? wtedy najlepiej takie zabiegi przeprowadzać przy pomocy kilku osób.

Oczywiście, warto przyzwyczajać psa do kąpieli już od szczenięcia.

Chociaż psy nie zwracają zwykle uwagi na czystość, to dla właściciela regularne dbanie o higienę pieska może mieć niebagatelne znaczenie.

O wściekliźnie

wakacje z psem
Nazwa ?wścieklizna? wywodzi się od przebiegu jednej, lepiej dostrzegalnej formy choroby.
Cechuje ją znaczne podniecenie i agresja (?wściekłość?).

Wściekliznę nazywa się też czasem wodowstrętem (łac.

hydrophobia), co jest odbiciem jednego z objawów choroby, mianowicie mimowolnych skurczów mięśni na widok lub sam dźwięk wody. Wścieklizna (łac. rabies) ? niebezpieczna wirusowa choroba zakaźna zwierząt (niektórych ssaków), mogąca przenieść się na człowieka (antropozoonoza). Główną przyczyną śmierci jest niewydolność oddechowa1.

Według WHO każdego roku na wściekliznę ginie ok.

60 tysięcy ludzi2. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%9Bcieklizna

Pies domowy - pochodzenie

Pies domowy (Canis lupus familiaris) ? udomowiona forma wilka szarego, ssaka drapieżnego z rodziny psowatych (Canidae), uznawana przez niektórych za podgatunek wilka, a przez innych za odrębny gatunekpotrzebny przypis, opisywany pod synonimicznymi nazwami Canis lupus familiaris lub Canis familiaris. Od czasu jego udomowienia powstało wiele ras, znacznie różniących się morfologią i cechami użytkowymi.

Rasy pierwotne powstawały głównie w wyniku presji środowiskowej.

Rasy współczesne uzyskano w wyniku doboru sztucznego.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pies_domowy
.
Dodane: 17-11-2016 10:15

Tagi: psy z psem wakacje podróże

Widok do druku:

wakacje z psem