Znaki rozpoznawcze taksówek

tanie taxi warszawaKażdy kojarzy nowojorskie taksówki, żółte fordy, które przymykają po ulicach i zatrzymują się przy potrzebujących transportu klientach.

W Wielki Brytanii z kolei kolorem taksówek jest czerń.

Jednak tam taksówki mają zupełnie inny wygląd, bardziej przypominają popularnego w Polsce Żuka osobowego. Wiele krajów nie ma tak zakorzenionej ikony taksówkarskiej jak te dwa wyżej wymienione.
W Polsce ciężko doszukiwać się jakiejś reguły kolorystycznej, jedyny znak rozpoznawczy to napis "TAXI" na dachu każdej taksówki.

Odnośnie taksówek.

Wikipedia

Taksówka ? środek transportu miejskiego, licencjonowany samochód osobowy do wynajęcia wraz z kierowcą, nieposiadający z góry określonych tras. Według polskiego prawa o ruchu drogowym taksówka to pojazd samochodowy, odpowiednio wyposażony i oznaczony, przeznaczony do przewozu osób w liczbie nie większej niż 9 łącznie z kierowcą oraz ich bagażu podręcznego za ustaloną na podstawie taksometru opłatą. Służy do świadczenia nieregularnych usług przewozowych, pasażerskich lub pasażersko-towarowych, zazwyczaj stosunkowo niewielkiej odległości, w granicach miasta lub jego okolic. W wielu miastach na świecie, taksówki są malowane na jednolity kolorem np. w Wielkiej Brytanii czarny, w Niemczech kremowy, w USA i Azji żółty.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówka

Zwykły transport ciężarowy

tanie taxi warszawa Transport ciężarowy przeznaczony jest do przewozu towarów o większych gabarytach lub kilkunastu paczek jednocześnie.

Taki transport może być wykonywany zarówno na terenie tylko jednego kraju, jak i pomiędzy kilkoma krajami.

Oczywiście transport wykonywany na terenie jednego kraju odbywa się na bardziej łagodnych warunkach niż transport międzynarodowy.

Jednocześnie transport ciężarowy może być transportem zwykłych oraz specjalistycznym.
Na zwykłych zasadach przewożone są takie towary, które nie są delikatne ani sypkie, dlatego nie wymagają one specjalnego zabezpieczenia i wyjątkowego podejścia.
Natomiast transport specjalistyczny wykonywany jest wówczas, kiedy klient zgłasza potrzebę przewozu jakichś łatwo psujących się i sypkich produktów.
.
Dodane: 15-11-2016 11:11

Tagi: usługi taxi transport warszawa tanie przewozy tanie taxi

Widok do druku:

tanie taxi warszawa