DHA zawarty w samoopalaczu jest związkiem łagodnym, rzadko wywołującym podrażnienia czy alergie, nie powoduje uszkodzeń naskórka, nie działa kancerogennie, nie powoduje reakcji toksycznych.Jest to związek bezpieczny, gdyż działa tylko na poziomie zewnętrznej, rogowej warstwy naskórka, nie wnika głębiej w skórę. Preparaty z DHA można stosować także w ciąży. Samoopalacze powodują lekkie przesuszenie skóry, nienaturalny wygląd opalenizny oraz dość nieprzyjemny zapach, który pojawia się po około godzinie od użycia samoopalacza.
Zapach ten towarzyszy reakcji jaka zachodzi między DHA a naskórkiem.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Samoopalacz
Lakier do włosów ? popularna nazwa alkoholowego, wodno-alkoholowego lub rzadziej wodnego roztworu żywicy, używanego do utrwalenia fryzury.
Po odparowaniu rozpuszczalnika żywica tworzy cienką warstwę na powierzchni włosa oraz łączy skrzyżowane włosy, co pozwala na modelowanie i utrwalenie fryzury.
freony, jako gazy pędne1. Obecnie w lakierach do włosów stosuje się jedną lub mieszaninę żywic polimerowych rozpuszczonych w etanolu z dodatkiem plastyfikatorów: silikonów, estrów kwasów tłuszczowych i środków pomocniczych: filtrów UV, pantenolu i kompozycji zapachowej.
Lakiery w pojemnikach ciśnieniowych zawierają ponadto od 20 do 60% gazu pędnego (propelenta).
W Europie gazami pędnymi są najczęściej eter dimetylowy (DME) lub mieszanina propanu, butanu i izobutanu.W USA nadal dopuszcza się fluoropochodne np.
difluoroetan (HFC-152a), ponadto lakiery w aerozolu podlegają tam regulacjom dotyczącym zawartości lotnych substancji organicznych (VOC)2. Jakość użytkową lakierów do włosów testuje się najczęściej w sposób obiektywny ze względu na: trwałość utrwalenia fryzury w warunkach wysokiej wilgotności powietrza (HHCR)3 sztywność powstającego na włosach filmu polimerowego zmywalność szamponem oraz subiektywnie pod względem: wrażeń sensorycznych, połysku, powstawania tzw.