Innym zastosowaniem mapy rastrowej jest wykorzystanie

naklejki drukowane cyfrowo naklejki drukowane cyfrowo
Mapa rastrowa ? bitmapa będąca cyfrową reprezentacją mapy wykonanej w konkretnej skali i odwzorowaniu kartograficznym.
Najczęściej tworzona poprzez skanowanie map analogowych (papierowych lub foliowych). Ze względu na stałą rozdzielczość mapy rastrowej nadaje się ona do odwzorowania małych obszarów, dla których nie występuje w stopniu istotnym zniekształcenie charakterystyczne dla wybranego odwzorowania kartograficznego. Mapa taka może być przydatna, gdy zachodzi potrzeba wykonania komputerowego projektu (na przykład budowlanego) w sytuacji, w której nie dysponujemy mapą wektorową danego obszaru.
Innym zastosowaniem mapy rastrowej jest wykorzystanie jej w amatorskich urządzeniach GPS z wyświetlaczem LCD.
Wreszcie poprzez wykonanie wektoryzacji można z mapy rastrowej otrzymać mapę wektorową.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mapa_rastrowa

Tworzenie studenckiej poligrafii

Studenci znani są z tego, że posiadają bardzo wiele książek, kserówek i różnych segregatorów.

Wobec tego są oni bardzo dobrymi klientami różnych punktów sprzedaży książek, materiałów biurowych i produktów wykorzystywanych do zapisywania notatek i podkreślania najważniejszych informacji.

Wszystko to sprawia, że zarówno produkcja, jak i sprzedaż studenckiej poligrafii jest bardzo opłacalna.

Nie zmienia to jednak faktu, że taka poligrafia musi posiadać jak najwyższą jakość, aby mogła ona znaleźć szerokie grono klientów.

W przeciwnym razie studenci nie będą chcieli dokonywać zakupu konkretnych książek, a przede wszystkim konkretnych materiałów biurowych.

Natomiast sprzedaż studenckiej poligrafii prowadzona jest w tych miejscach, w których bardzo często pojawiają się studenci.

Naklejki reklamowe artykułów szkolnych

Produkcja artykułów szkolnych jest naprawdę bardzo opłacalnym rodzajem działalności gospodarczej.

Wobec tego różnego rodzaju artykuły szkolne są bardzo chętnie produkowane i wypuszczane do sprzedaży przez wielu przedsiębiorców.

Nie można jednak zapominać o tym, że po takie produkty sięga tak wiele osób, że niektóre z mniej atrakcyjnych produktów mogą pozostawać niezauważone.

Wobec tego ich wytwórcy starają się prowadzić bardzo skuteczne kampanie reklamowe.

Jednymi z takich kampanii jest produkcja i dodawanie do konkretnych zestawów szkolnych specjalnych naklejek reklamowych.
Takie naklejki reklamowe mogą być dodawane zarówno do plecaków i pojemników szkolnych, jak i do książek i zeszytów.

Ważne jest, aby były one bardzo atrakcyjne i mogły wpadać w oko wszystkim członkom rodziny.

.