Co to jest? To nic innego, jak zatrudnienie osób szkolących z innego źródła, niż nasze własne.
Pozwoli to na wyeliminowanie ewentualnych zażyłości pomiędzy szkoleniowcem, pracodawcą, a bezpośrednio biorącym udział w tym przedsięwzięciu pracownikiem.
Warto skorzystać z tego typu rozwiązania chociażby dlatego, że będziemy pewni fachowego, a zarazem prawidłowego przeprowadzenia szkolenia.Jeżeli myślimy o bezpiecznym funkcjonowaniu firmy, warto o tym pomyśleć i uniknąć niepotrzebnych problemów.W każdej pracy, zarówno tej wykonywanej na umowę o pracę, jak i na innego typu umowy, należy przestrzegać przepisów bhp.
W małych firmach są prowadzone szkolenia bhp mające na celu zapoznanie pracowników z zasadami bezpiecznej pracy.Szkolenia bhp w zakładach pracy powinny być obowiązkowe, aby zapobiegać ewentualnym wypadkom i zagrożeniom. W większych zakładach pracy, które liczą do 100 pracowników stosowane jest nieco inne rozwiązanie, a mianowicie tzw.
Outsourcing bhp ma swoje zalety, najważniejsza z nich to obniżenie kosztów dla pracodawcy.
Po części zwalnia to również właściciela zakładu pracy z odpowiedzialności za zapewnienie bezpieczeństwa w pracy.Outsourcing bhp również tam znajdzie swoje zastosowanie, pod warunkiem, że w jego skład wchodzą specjaliści ze swojej dziedziny.Zastanawialiście się kiedyś, jak uniknąć polania się wrzątkiem od gorącej herbaty przy biurku lub jak nie zostać porażonym prądem podczas wymiany żarówki? Wszystkie te rzeczy brzmią przerażająco, ale mogą zdarzyć się w pracy, i to nawet biurowej.
Szczególnie, gdyby doszło do tragedii.
Outsourcing bhp to nie tylko wysyłanie raz w roku osoby, która będzie mówiła o tym, jak w pracy jest niebezpiecznie. To także kontrola, czy na przykład wszyscy pracownicy otrzymali odpowiednią odzież ochronną lub czy nie są przekraczane normy hałasu, długości wykonywania poszczególnych czynności. To czuwanie nad bezpieczeństwem.Każdy pracownik na początku swojej drogi zawodowej w nowej firmie obowiązkowo musi przejść szkolenie BHP.Jest to tzw.
szkolenie wstępne. Bez niego nie może on zostać dopuszczony do pracy. I nie ma tutaj znaczenia fakt, czy pracownik zatrudniony jest na podstawie umowy o pracę, czy też na przykład umowy zlecenie. Później niektórzy pracownicy muszą dodatkowo przejść okresowe szkolenia BHP, zależne od stanowiska. Ich częstotliwość regulowana jest przez rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy.seminarium online.
Samo szkolenie nie musi być zorganizowane w siedzibie pracodawcy i prowadzone przez jego pracownika. Outsourcing BHP, czyli prowadzenie szkoleń przez firmy zewnętrzne od dawna nie jest już niczym dziwnym, a coraz więcej firm decyduje się skorzystać z pomocy zewnętrznych specjalistów przy prowadzeniu szkoleń.Pamiętać trzeba, że to na pracodawcy ciąży obowiązek zapewnienia bezpiecznych warunków pracy.
I to on poniesie odpowiedzialność, jeśli nie zachowa odpowiednich terminów przeprowadzania oraz rodzajów szkoleń.W każdym przedsiębiorstwie, bez względu na jego wielkość, bezpieczeństwo higieny pracy jest bardzo ważnym czynnikiem.Wielu przedsiębiorców korzysta ze swojego zasobu szkoleniowców.
Jest jednak duże grono osób korzystających z zewnętrznych źródeł.Outsourcing BHP to nic innego jak korzystanie ze wspomnianego już zewnętrznego zasobu szkoleniowców.