bio7

Woda z kranu - nadaje się do picia?

bio7 Pierwszy mit - woda z kranu nie nadaje się do picia.

Oczywiście, że się nadaje - MUSI spełniać wyśrubowane kryteria i normy, woda z kranu JEST WODĄ PITNĄ.

A co ciekawsze - często posiada lepszy skład (więcej minerałów) niż woda z butelki.

Co prawda to zależy od regionu Polski, dlatego warto sprawdzić skład naszej wody z krany i zrezygnować z picia tej w butelkach. Drugi mit - woda mineralna to każda woda butelkowania. NIESTETY NIE.

Większość wody butelkowanej ma zbyt małą ilość składników mineralnych, są to tzw.

wody źródlane.
Jak pisałam wyżej - często woda z kranu ma ich więcej.

Woda mineralna zaczyna się od ok.

800 mg minerałów na litr.
Czytaj etykiety.

Jak działa separator tłuszczu?

Separator (osadnik) ? urządzenie służące do oczyszczania ścieków przed wprowadzeniem ich do sieci kanalizacyjnej. Separatory tłuszczu: Zastosowanie: Stosuje się je w restauracjach, barach, stołówkach, kuchniach, masarniach oraz w zakładach mięsnych i przetwórstwa spożywczego oraz wszędzie tam, gdzie występują ścieki technologiczne z zwiększonym stężeniem tłuszczów roślinnych i zwierzęcych. Działanie: Działanie separatora tłuszczu oparte jest na zjawisku grawitacji ? różnica gęstości sprawia, że ścieki zawierające ciężkie substancje opadają na dno, natomiast lekkie substancje, tj.
oleje i tłuszcze zwierzęce flotują na powierzchnię wody.
Z tego względu separator składa się z dwóch części (osobnych lub zintegrowanych zbiorników): osadnika i separatora właściwego. Dobór: Dobór wielkości urządzenia powinien bazować na jakości i ilości doprowadzanych ścieków, biorąc pod uwagę: - maksymalny przepływ ścieków - temperaturę ścieków - gęstość tłuszczów i olejów podlegających separacji - wpływ używanych środków wspomagających zmywanie Szczegółowy opis doboru separatorów tłuszczu przedstawia norma PN-EN 1825.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Separator_(kanalizacja)

O kolorach ścian

Remont to wymagający sporego skupienia moment, jeżeli przeprowadzamy go we własnym zakresie.
Wynika to z tego, że musimy mieć pod kontrolą całkiem sporą ilość rzeczy bez których zwyczajnie się nie obejdziemy.

Jedną z nich jest dobór odpowiednich barw do remontowanych przez nas pomieszczeń ? estetyki nie sposób zlekceważyć.

O wyglądzie odnowionych ścian w dużej mierze zadecyduje prawidłowy dobór tynków i farb, aby pokryć te powierzchnie.

Nie powinniśmy w roztargnieniu wybierać środków, aby przy nakładaniu ich nie dojść do wniosku, że jednak zupełnie nie pasują do konkretnego miejsca.
Nikt nie zwróci nam czasu i pieniędzy za błędny wybór.
Mądra decyzja przełoży się jednak na pełne zadowolenie, ponieważ tchniemy w dom czy mieszkanie nowe życie i będziemy czerpać jeszcze większą radość z przebywania w nim. Wprawdzie remont to czasem przykra konieczność, ale jej efekty dostarczą nam wiele uśmiechu ? a to przecież w życiu bardzo ważne..

Widok do druku:

bio7