Mało przyjemny proces rozwodu

kancelaria rybnik kancelaria rybnikRozwód to z pewnością mało przyjemny, dla obu stron, proces rozpadu małżeństwa. Podczas niego może dojść do wielu przykrych i trudnych sytuacji, które mogą wpłynąć na decyzję sądu o podziale majątku, czy opiece nad dziećmi.

Czasami takie procesy mogą się długo przeciągać, dlatego warto mieć po swojej stronie doświadczonego prawnika. Dobry prawnik od spraw rozwodowych najpierw zrobi porządny wywiad z klientem, zanim wyślę sprawę o rozwód do sądu.

Przedstawi też najlepsze opcje oraz poda możliwe warianty zakończenia sprawy i wyroku w sądzie w tym konkretnym przypadku.

Cytat z Wikipedii, hasło: Prawnik

Prawo, a ściślej prawo w ujęciu przedmiotowym ? system norm prawnych, czyli ogólnych, abstrakcyjnych i jednoznacznych dyrektyw postępowania, które powstały w związku z istnieniem i funkcjonowaniem państwa lub innego uporządkowanego organizmu społecznego, ustanowionych lub uznanych przez właściwe organy władzy odpowiednio publicznej lub społecznej i przez te organy stosowanych, w tym z użyciem przymusu.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawnik

Wywalczanie odszkodowań

Wywalczanie wyższych kwot za odszkodowania po wypadku, na przykład komunikacyjnym, to zadanie dla odpowiednio wykwalifikowanego prawnika.

Ubezpieczalnie znane są z tego, że bardzo mocno zaniżają wypłaty odszkodowań bez sprawy w sądzie.

Liczą na łatwy zysk poprzez niewypłacenie odpowiedniej kwoty osobie poszkodowanej. Takie sprawy, poprzez prawnika, należy kierować do sądu w celu przyznania dodatkowych środków zadośćuczynienia.

Jedna i tutaj trzeba uważać, ponieważ niektóre kancelarie pobierają bardzo wysokie prowizje od wywalczonych kwot, więc warto poszukać prawnika lub kancelarii z niską prowizją lub opłatą niezależną od kwoty zasądzonej przez sąd..

Widok do druku:

kancelaria rybnik